S.O.S. dla dłoni

Dezynfekowane kilka razy dziennie, narażone na ciągły kontakt z wodą, mydłem, słońcem, klimatyzacją i wreszcie zimnym powietrzem – nasze ręce mają się nie najlepiej. Dlatego warto pomyśleć o pielęgnacji specjalnej, która zregeneruje, nawilży i ochroni delikatną skórę w najtrudniejszych warunkach.

Aby zrozumieć, dlaczego nasze dłonie są delikatne i wymagają pielęgnacji specjalnej, trzeba przyjrzeć się ich wyjątkowej budowie. Dotyk, ciepło, zimno… dłonie reagują na wszystkie bodźce bardzo szybko, a to dzięki gęsto rozmieszczonym zakończeniom nerwowym. Skóra w tym miejscu, pozbawiona gruczołów łojowych, mieszków włosowych (po wewnętrznej stronie) oraz podściółki tłuszczowej, łatwo ulega przesuszeniu. Powodów jest bardzo wiele, a wśród nich pierwszymi na liście są: wiatr, słońce, klimatyzacja, częste mycie agresywnymi detergentami. Wilgoć szybko odparowuje z naskórka dłoni, a położone głębiej kolagen i elastyna wystawione na działanie środowiska starzeją się szybciej. Nie tylko upływ czasu jest tu największym wrogiem, bo UV oraz jednoczesny ciągły kontakt z detergentami (mydło, płyn do mycia naczyń itp.) oraz żelami antybakteryjnymi też przyspieszają niszczenie skóry. W ekstremalnych przypadkach dochodzi do stanu zapalnego, kiedy dłonie robią się czerwone, pieką i sprawiają wrażenie gorących. Zdarza się, że pod wpływem promieni UV pokrywają się drobnymi przebarwieniami, plamami, z którymi niełatwo sobie poradzić. Stąd coraz bardziej powszechne w użyciu stają się kuracje S.O.S i kremy odmładzające, a nawet maseczki.

PIELĘGNACJA POD RĘKĄ

Idealna pielęgnacja dłoni powinna zaczynać się od oczyszczania ich ciepłą (nie gorącą!) wodą i delikatnym mydłem. Najlepiej takim, które zawiera oleje roślinne. Po osuszeniu dłoni ręcznikiem warto od razu sięgnąć po krem. A najlepiej po prostu postawić tubkę kremu obok mydła i używać go po każdym myciu rąk. Sumienność się opłaca, bo dzięki temu naskórek się nie wysuszy. Zerknijmy teraz na składniki. Kwas hialuronowy to podstawa, jednak w kremach do rąk bardzo ważne są lipidy, które działają jak tarcza ochronna i zabezpieczają naskórek przed wpływem środowiska zewnętrznego (słońce, suche powietrze, mydło i żel antybakteryjny), a także przyspieszają gojenie drobnych ran i pęknięć. Lipidy tworzą na powierzchni naskórka naturalne środowisko, chodzi tu o kwasy tłuszczowe, cholesterol i ceramidy, popularnie nazywane płaszczem lipidowym. Jeśli taki płaszcz jest uszkodzony przez wiatr i kąpiele, nie zapewni żadnej ochrony dłoniom, dlatego warto go zreperować kremem. Dobrym wyborem będzie więc Yoshino Pure & Care Hydrolipidowy Krem do rąk na bazie lipidów z oleju ryżowego, z kwasem hialuronowym i dodatkiem kojącej esencji z kwiatów Yoshino.

NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA

Co robić, kiedy krem to za mało? Przecież każde użycie żelu antybakteryjnego powoduje odparowanie wody z naskórka, co wynika z obecności alkoholu w środkach do dezynfekcji. Warto więc zastosować na dłonie kosmetyk, który nie tylko zadziała przeciw drobnoustrojom, ale też zadba o skórę – jak Yoshino Pure & Care Nawilżająco-Ochronny Żel z kwasem hialuronowym i esencją z płatków kwiatów Yoshino. Z jednej strony działa antybakteryjnie (nawet przez pięć godzin po nałożeniu!), a z drugiej nawilża i chroni naskórek przed nadmierną utratą wody. Warto mieć go zawsze przy sobie, by unikać zwyczajnych, wysuszających płynów do dezynfekcji. To na co dzień, ale dłoniom należy się też regularna pielęgnacja ratunkowa, podobnie jak cerze. Dlatego raz w tygodniu lub częściej, jeśli dłonie są bardzo przesuszone, warto wykorzystać moc maseczki. Naprawcza Maska w kremie Yoshino Pure & Care może być stosowana na dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na nałożeniu grubej warstwy na dłonie i pozostawieniu do wchłonięcia. Drugi sposób wymaga nałożenia foliowych rękawiczek – choćby na kwadrans – tak by maska głębiej i szybciej wchłonęła się w naskórek. W jej składzie znajdziesz łagodzący D-pantenol i esencję z płatków kwiatów Yoshino. Ich działanie jest błyskawiczne, więc już po jednym użyciu dłonie odzyskają gładkość.

CZEGO NIE LUBIĄ RĘCE?

1. Ścieranie kurzu i mycie naczyń. To ostatnie można robić w gumowych rękawiczkach, a jeśli kurz sprawia, że naskórek pęka i dłonie pierzchną, istnieje wyjście z sytuacji. Załóż cienkie bawełniane rękawiczki, ale przedtem wmasuj Yoshino Pure & Care Hydrolipidowy Krem do rąk, który zadziała ochronnie. Tak uzbrojona możesz ścierać kurze bez ryzyka pękania naskórka.

2. Mycie w gorącej wodzie. To sprawia, że dłonie stają się suche, nadwrażliwe i jeszcze szybciej spierzchną.

3. Wystawianie na słońce bez ochrony. Pamiętaj, że krem z filtrem najszybciej zmywa się z dłoni, dlatego smaruj je grubszą warstwą kosmetyku. Dzięki temu unikniesz przebarwień.

4. Częste nakładanie żelu antybakteryjnego. Pamiętaj, że takie specyfiki zawierają wysuszający alkohol. Dlatego tym częściej stosuj kremy lipidowe, które odbudują uszkodzony płaszcz ochronny skóry, oraz przestaw się na żele wzbogacone składnikami do pielęgnacji, jak Yoshino Pure & Care Nawilżająco-Ochronny Żel do rąk o działaniu antybakteryjnym.

Treść ze strony naszego partnera: Marka Yonelle.

Zapraszamy do współpracy gabinety kosmetyczne z Pomorza!